بررسی

ویندوز 12 : تاریخ انتشار و هر آنچه باید بدانیم

ویندوز 12 - ویندوز 11

طبق گزارش ها مایکروسافت در حال توسعه ویندوز 12 می باشد که جایگزین ویندوز 11 خواهد بود. ویندوز 12 در حال حاضر یک نمونه اولیه منتشر شده است که به Next Valley مشهور است. در این مقاله در مورد اطلاعاتی که در دست داریم صحبت می کنیم.

  • تاریخ انتشار ویندوز 12 کی خواهد بود؟
  • آیا ویندوز 12 رایگان خواهد بود یا پولی؟ هزینه اش چقدر است؟
  • چه سخت افزار هایی برای این ویندوز نیاز است؟
  • تا چه زمانی مایکروسافت ، ویندوز 11 را پشتیبانی می کند؟

تاریخ انتشار ویندوز 12 کی خواهد بود؟

مایکروسافت برنامه دارد که ویندوز 12 را در سال 2024 ارائه دهد. در حال حاضر این شرکت مشغول انتشار آپدیت های مهمی برای ویندوز 11 است و در پاییز هم شاهد این روند خواهیم بود.باید در نظر داشته باشیم که این شرکت به هیچ عنوان تاریخی مشخص نکرده است حتی در ماه آخر 2023. سال 2024 سالی خواهد بود که به نوآوری های جدید این شرکت پی خواهیم برد و می توان دید که بزرگ ترین محصول این شرکت که بیش از چند میلیارد سیستم از آن استفاده می کنند چگونه خواهد بود. شاید سیستم عامل جدید اسمش ویندوز 12 نباشد و اسم جدیدی برای این محصول انتخاب کند. همانطور که بعد از ویندوز 8 منتظر ویندوز 9 بودیم اما عدد 9 را رد کرد و محصول بعدی را ویندوز 10 نامید.

این خبر را اولین بار Zac Bowden در سایت Windows Central گفت و به این دلیل به او اعتماد داریم که سابقه انتشار اینگونه اخبار از مایکروسافت و ویندوز را دارد. در حال حاصر این شرکت برای آپدیت های جدید برنامه سه ساله دارد یعنی هر سه سال یک بار، محصولش را عوض می کند. اگر روال کارش این باشد 2024 شاهد ویندوز 12 و سال 2027 ، سال انتشار ویندوز 13 خواهد بود.

ویندوز 12 در داخل مایکروسافت با اسم Next Valley صدا زده می شود.

کد مهندسی و طراحی این محصول جدید در داخل شرکت مایکروسافت Next Valley است و این نامگذاری منطقی است چراکه کد ویندوز 11 Sun Valley بود.

چه چیز جدیدی در ویندوز 12 خواهد بود؟

ویندوز 12 Next Valley

ویندوز 12 جدید با نام Next Valey

همانطور که گفتیم این غول بزرگ تکنولوژی تا اکنون هیچ خبری از انتشار ویندوز 12 ارائه نکرده است. اما یک نمایش جدید برای ویندوز 11 ارائه کرده است که ممکن است آزمایشی برای ویندوز جدید است. اولین بار این خبر را مایکروسافت در رویداد Microsoft Ignite keynote که در یوتیوب هم ویدیو اش به صورت کامل موجود است، گفت. در این خبر نشان می داد که کارکنان این شرکت در حال طراحی دسکتاپ جدیدی برای ویندوز 11 هستند. اگر آن را بررسی کنیم موارد زیر را میبینیم:

  • یک taskbar شناور به جای ثابت در ویندوز قرار داده اند.
  • یک search box شناور به جای طرح ثابت آن طراحی شد.
  • آیکون های سیستم در سمت راست و بالای صفحه مشاهده می شود.
  • نرم افزار آب و هوا در سمت چپ و بالای صفحه دسکتاپ قرار داده اند.

این خودش می تواند یک نمونه اولیه برای ویندوز 12 باشد.

آیا ویندوز 12 رایگان خواهد بود یا پولی؟ هزینه اش چقدر است؟

ما انتظار داریم که ویندوز 12 به صورت رایگان قابل دانلود باشد به شرطی که ویندوز قبلی را خریداری کرده باشید. . از آن جایی که ویندوز 10 و 11 خودشان آپدیت هایی از ویندوز قبلی خود بودند. برای نصب ویندور 12 باید دقت کرد که شاید سخت افزار های قدیمی جوابگوی این نسخه جدید نباشند. اگر خودتان قصد خرید خرید ویندوز را به صورت جداگانه دارید، می توانید ویندوز 11 را با قیمت 140 دلار و ویندوز 11 پرو را با قیمت 200 دلار خریداری کنید. انتظار همین قیمت ها را برای ویندوز 12 خواهیم داشت.

چه سخت افزار هایی برای این ویندوز نیاز است؟

اگر سیستم شما نمی تواند ویندوز 11 را پردازش کند به طور حتم نمی تواند ویندوز جدید تر را پشتیبانی کند. کاربرانی که به طور دائم ویندوز خود را ارتقا می دهند می دانند که برای ارتقای ویندوز 10 به 11، باید سخت افزار های خود را عوض می کردند تا بتوانند از ویندوز 11 استفاده کنند. این امر برای ویندوز 12 نیز وجود دارد یعنی انتظار داریم که در ویندوز 12 نیز یکسری محدودیت های سخت افزاری برقرار شود و نتوان هر سیستمی که ویندوز 11 را پردازش می کنند بتوانند از ویندوز 12 بهره ببرند.

تا چه زمانی ، مایکروسافت ویندوز 11 را پشتیبانی می کند؟

والپیپر ویندوز 11

انتظار داریم که ویندوز 11 تا حدود سال های 2027 و 2028 پشتیبانی خود را از طرف مایکروسافت از دست ندهد. ویندوز 10 در جوئن 2015 منتشر شد و شش سال بعد ویندوز 11 در تاریخ اکتبر 2021 معرفی شد. مایکروسافت تا تاریه 14 اکتبر 2025 آپدیت های امنیتی ویندوز 10 را پشتیبانی می کند. اگر بر همین منوال پیش برود تا 2028 از ویندوز 11 دست نخواهد کشید.

از این بابت نباید نگران ویندوز 11 و چرخه پشتیبانی آن نگران باشیم چراکه مایکروسافت هیچ موردی را اعلام نکرده است. هر وقت که پشتیبانی متوقف شد ما در سایت لاوا لپ تاپ حتما خبر آن را پوشش خواهیم داد.

منبع : howtogeek.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *