اخبار تکنولوژی

هوش مصنوعی ( Bard ) گوگل چه سؤالی را اشتباه جواب داد ؟

هوش مصنوعی bard

خدرآخرین نسخه Google Bard در طی یک نمایش ویدیویی شروع بسیار بدی داشت ، ولی Bard به چه سوالی اشتباه پاسخ داد ؟

برای کسانی که در این مورد اطلاعاتی ندارند ، Bard یک چت-ربات جدید هوش مصنوعی است که رقیب مدل معروف Open-AI-Chat GPT است . این ابزار جدید از فناوری LaMDA گوگل استفاده میکند و به دلیل توانایی آن در جذب مستقیم اطلاعات از اینترنت ، از مزیت رقابتی برخوردار است .

” چه کشفیات جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم ؟”

چت-ربات گوگل در رویداد معرفی به این سوال ” چه کشفیات جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم ؟” پاسخ اشتباهی داد.  تلسکوپ جیمز وب برای اولین بار از سیاره خارج از منظومه ی خورشیدی عکس گرفت . این در حالیست برحی اخترشناسان در توییتر اشاره کردند که این پاسخ اشتباه است و پیش تر این عکس گرفته شده است و به گفته ناسا اولین تصویر های فراخورشیدی را تلسکوپ VLT گرفته است آن هم در سال 2004 .

سوال از هوش مصنوعی bard

افت 8 درصدی سهام گوگل و ضرر 100 میلیارد دلاری

در پی پاسخ اشتباه چت-ربات گوگل ( Bard ) ، سهام گوگل حدود 8 درصد کاهش یافت یعنی حدود 100 میلیارد دلار از ارزش کل. مدیران گوگل از این کاهش خیلی نگران شدند.  چونکه به نظر می رسد رقیب او شرکت مایکروسافت با ارائه پیشنهاد بهتر جایگاه خود را در عرصه موتورهای جستوجوگر محکم تر کند . ارزش بازار این کمپانی از 1.38 تریلیون دلار به 1.27 تریلیون کاهش یافت.

 

مطالب مرتبط

یک نظر در “هوش مصنوعی ( Bard ) گوگل چه سؤالی را اشتباه جواب داد ؟

  1. سحر گفت:

    توده سفت و بی حرکت در پشت گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *