آموزشی, ویندوز

تنظیم ساعت ویندوز 10 و 11- آموزش تصویری

تنظیم ساعت ویندوز

تنظیم ساعت ویندوز 10 و 11 بعد از اتفاقات اخیر به طور حتم لازم است. بعد از نوروز 1402 قرار بود ساعت رسمی کشور تغییری نکند اما برخی از شبکه های موبایل همراه اول و ایرانسل ساعت را جلو انداختند. این تغییر ناگهانی برای موبایل ها و لپ تاپ ها مشکل ساز شد و برخی از موبایل ها و لپ تاپ ها حالا هم سر جایشان بازنگشته اند. در این نوشته قرار است به راحتی و با چند کلیک ساعت ویندوز که هرساله عوض می شد را به عقب باز گردانیم تا با ساعت رسمی کشور هماهنگ شود. با ما همراه باشید.

غیر فعال کردن ساعت تابستانه

تنظیم ساعت ویندوز 11 بعد از این مشکل کار بسیار راحتی است. هرساله که ساعت یک واحد به جلو می رفت ویندوز 11 نیز ساعت تابستانه خود را فعال می کرد و اینگونه دیگر لازم نبود به صورت دستی ساعت را جلو بیندازیم و خود ویندوز به صورت خودکار این کار را انجام می داد. حال که ساعت تغییری نکرده است باید تیک ساعت تابستانه را برداریم. برای این کار مراجل زیر را انجام دهید:

  • دکمه start را وارد کرده و وارد قسمت Setting شوید.

تنظیم ساعت ویندوز منوی start

  • در لیست سمت چپ ویندوز به دنبال گزینه Time and language بروید.

 

 منوی time and language

  • بر روی گزینه اول یعنی Date & time کلیک کنید.
  • تیک گزینه Adjust for daylight saving time automatically را بردارید.

 

تنظیم ساعت تابستانه

و تمام!

به راحتی ساعت ویندوز دیگر عقب نمی افتد و هر سال که ساعت جلو رفت می توانید دوباره با فعال کردن به تنظیم ساعت ویندوز خودتان اقدام کنید.

تنظیم ساعت ویندوز 11 و 10 به صورت خودکار

اگر ویندوز را تازه نصب کرده اید یا به هر دلیلی ساعت و تاریخ ویندوز از تنظیم خارج شده است. می توانید با انجام دادن مراجل زیر تنظیم ساعت ویندوز 11 و 10 را انجام دهید:

  • مانند مراحل بالا به منوی Setting بروید.
  • در لیست به قسمت Time and language بروید.
  • بر روی گزینه اول یعنی Date & time کلیک کنید.
  • با زدن گزینه Set Time automatically اگر سیستمتان به اینترنت وصل باشد به راحتی ساعت را تنظیم می کند.

تنظیم خودکار

اگر ساعت ویندوزتان تغییر نکرد یا دقیق نبود باید منطقه زمانی خود را عوض کنید که در ادامه مطلب می خوانید. البته باید گفت که می توانید تنظیم ساعت ویندوز و تاریخ آن را به صورت دستی انجام دهید. برای این کار تا در روش قبل تا مرحله 3 پیش بروید. در پایین نوشته Set the date and time  manually را پیدا کرده و دکمه change را بزنید. بدین صورت می توانید خودتان تنظیم ساعت ویندوز تان را انچام دهید.

تغییر منظقه زمانی

در بخش قبلی با تنظیم ساعت ویندوز تان می توانید به راحتی به منظقه زمانی خود دسترسی داشته باشید و آن را با تنها چند کلیک ساده عوض کنید. همانند مراحل بالا پیش بروید و گزینه Time zone را انتخاب کرده و در لیست گزینه UTC+3:30) Tehran) را انتخاب کنید. به همین راحتی می توانید ساعت ویندوز را تنظیم کنید. برای آموزش های بیشتر کلیک کنید.

منقطه زمانی time zone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *