اخبار تکنولوژی

اینترنت ماهواره ای توسط ماهواره درخشان Bluewalker 3

اینترنت ماهواره ای ماهواره bluewalker 3

اینترنت ماهواره ای توسط ماهواره درخشان Bluewalker 3

اینترنت ماهواره ای و بدون محدودیت آرزوی هر شهروندی در سراسر دنیاست. اما دولت ها با سیاست های خود، چه درست و چه غلط دست به اعمال محدودیت هایی می کنند. اینترنت ماهواره ای که توسط ماهواره bluewaker 3 که مربوط به شرکت AST SpaceMobile می باشد به فضا فرستاده شد. در اوایل سال جاری BlueWalker 3 اولین ماهواره ای بود که توانست با موفقیت یک تماس صوتی بین دو تلفن بدون نیاز به دکل های تلفن همراه ایجاد کند.

این ویژگی یعنی پایان محدودیت های آنتن موبایل و استفاه از دکل های کهنه و معیوب. حتی از سیم و کابل هم خبری نخواهد بود. تنها با ماهواره ای به راحتی می توان تماس صوتی و تصویری برقرار کرد. حتی اگر در کور ترین نقطه زمین بود. ماهواره ی Bluewalker 3 تلفن همراه را به تلفن ماهواره ای تبدیل می کند ولی مهمترین عارضه آن آلودگی نوری بیش از حد می باشد.

براساس تحقیات جدید صورت گرفته که در مجله نیچر آمده است ماهواره ی نسل جدید و عظیم Bluewalker 3 به یکی از نورانی ترین اجرام قابل مشاهده در آسمان شب بدل شده است. ماهواره های اینترنتی که در مدار پایین زمین قرار دارند به سرعت در حال افزایش هستند که همین امر باعث می شود تا در مشاهدات اخترشناسان خلل وارد کند. به نقل از جرمی تری گلوان رید یکی از محققان مجله نیچر

بیایید قبل از اینکه به یک مشکل تبدیل شود آن را حل کنیم و اگر این موضوع تبدیل به مسئله شود آسمان شب را به کلی تغییر می دهد.

مزایا و معایب ماهواره bluewalker 3

با این اوصاف اینترنت ماهواره ای که ارائه می دهد معایبی نیز دارد. ماهواره BlueWalker 3 تقریباً به اندازه هشتمین ستاره درخشان قابل مشاهده از زمین ، Procyon است یعنی فقط ماه زمین ، مشتری ، زهره و هفت ستاره در آسمان شب ما درخشان تر از BlueWalker 3 هستند. پس این ماهواره در شب به قدری بزرگ است که انعکاس نور خورشید را به راحتی انجام داده و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. به طور معمول هر چه ماهواره ای بزرگتر باشد روشن تر نیز هست ، زیرا سطح بیشتری برای بازتاب نور وجود دارد که مساحت سطح آن 64 مترمربع است. مسیرهای ماهواره ای می تواند رصد های تلسکوپی منجمان را مختل کند.

تریگلوان رید می گوید:

اجرام درخشان و ستاره مانندی که در آسمان حرکت می کنند. می تواند در نشان دادن صورت های فلکی مزاحمت ایجاد کند که درخشش پس زمینه ی آسمان را افزایش می دهد و پس از آن دیدن سحابی ها ، ابرهای گرد و غبار و جزئیات دقیق تر را دشوارتر می کند.

ماهواره bluewalker 3 در شب

اینترنت ماهواره ای که ماهواره bluewaker 3 در اختیار ما می گذارد بسیار قدرتمند بوده و بسیاری از مشکلات بشریت را برای ارتباط حل می کند. اما معایب دیگری نیز برای آن پیش بینی شده است. آسمان شب روشن تر مشکلاتی را برای حیات وحش ایجاد می کند مانند پرندگانی که در شب به کمک نور ستاره حرکت می کنند. در تحقیقات قبلی نشان داده است که اگر کودکی در مکانی متولد شود اگر 250 ستاره در آن مکان قابل دید باشد دیگر با این اقزایش سریع آلودگی نوری ممکن است تا سن 18 سالگی فقط بتواند 100 ستاره را در آسمان مشاهده کند.

همچنین تریگلوان رید در رابطه با مزایای اینترنت ماهواره ای و ماهواره های اینچنینی می گوید :

تاثیر مثبت ماهواره های آینده نگر مانند ماهواره bluewaker 3  را می داند که می تواند در بهبود دسترسی ارتباطات که اکثر نقاط جهان با آن دست و پنجه نرم می کند بسیار مفید باشد و او امیدوار است کارش بتواند صنعت و مصرف کنندگان را تشویق به حمایت از فناوری هایی بکند که آلودگی نوری را به حداقل برساند. به عنوان مثال شرکت ها طرح های خود را به گونه ای تنظیم کنند که انعکاس نور ، کمتر باشد و یا قبل از پرتاب هر ماهواره برای بخشی از تاثیر آن بر آسمان شب نیاز به مجوز داشته باشد با آخرین اخبار لاوا نیوز به روز باشید.

2 نظر در “اینترنت ماهواره ای توسط ماهواره درخشان Bluewalker 3

  1. اکبر گفت:

    تمام سایتها از نور زیاد این ماهواره ایران گرفتن و یک دفعه یاد حقوق حیوانات در مسیر یابی شبانه افتادن که واقعا مبتذل و سخیف بود گویا نور ماه در مقابل این ماهواره بلو واکر کمتر بوده و دید در شب و مسیر یابی حیوانات اشکالی ایجاد نمیکند !!!

    1. Pouya Balekdari گفت:

      سایت ها از منبع ترجمه کردن و نظر خود افراد نیس، شما یه سرچ انگلیسی انجام بدی متوجه میشی که ما در نظر ها دخیل نیستیم! هیچ ربطی به ایران و غیر ایران و مباحث سیاسی نداره، پیشنهاد می کنم قبل از حرف زدن مطالعه داشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *