اخبار تکنولوژی

ایسر هک شدن و درز 160گیگابایت اطلاعات فروش خود را تایید کرد

هک شدن اطلاعات شرکت ایسر

ایسر ، غول بزرگ کامپیوتر و لپ تاپ تایوانی خبر درز اطلاعات خود و هک شدن این شرکت را تایید کرد. سایت Bleeping Computer می گوید که حداقل یکی از سرور های هاستینگ که حاوی اطلاعات فروش مشتریان است را از دسترسش خارج کرده اند. با این حال شرکت ایسر گفت که این هک تاثیر منفی بر روی اطلاعات مشتریان ندارد .ایسر خبر این هک را بعد از ادعای گروه هکر  که ادعا کرد 160 گیگابایت اطلاعات را که از شرکت ایسر دزدیده است را به بالا ترین قیمت می فروشد منتشر کرد

هکر همچنین ادعا کرده که موارد هک شده حاوی اطلاعات تکنیکی شرکت، تنظیمات نرم افزار ها، جزئیات backend و اسناد محصولات می باشد. همچنین عکس های BIOS ، فایل های ROM و ISO داخل شرکت را در اختیار دارد. هکر در فضای مجازی برای اثبات ادعای خود یک اسکرین شات ازنمایش  Acer V200HQL و اسناد، BIOS و اسناد محرمانه اش منتشر کرده است. هکر ها داخل این پوستر نوشتند که این دیتا را به بیشترین قیمت می فروشد و فقط ارز دیجیتال XMR را قبول می کند.

بعد از انتشار خبر، سخنگوی شرکت ایسر ، خبر Bleeping Conputer را تایید کرد که اطلاعات این شرکت هک شد:

اخیرا شاهد دسترسی غیرمجازی به یکی از سرور های خود بودیم که توسط تکنیسین ها اداره می شد.

تحقیقات ما برای رفع مشکل ادامه دارد ولی تا اکنون شاهد ربوده شدن اطلاعات مشتریان خود نبوده ایم

جالب است بدانید که این هک شدن تازه نیست. سال های قبل هم سرور های ایسر هک می شد. در اکتبر 2021 ، سیستم فروشی که در هند مستقر بود توسط گروه هکری به نام Desorden هک شد. 6 گیگابایت دیتا از سرور ها را ربودند که شامل دیتای ده ها هزار مشتری این شرکت بود. Desorden هفته بعدش دوباره ایسر را هک کرده و اطلاعات مجرمانه کارکنان از جمله اطلاعات ورود را دزدید.

برای اطلاع بیشتر از آخرین اخبار تکنولوژی جهان، حتما به بخش اخبار ما سری بزنید.

منبع : Bleeping Computer

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *